10 października b.r. filia w Niemieżu Centralnej Biblioteki Samorządu Rejonu Wileńskiego gościła uczniów pierwszej klasy Gimnazjum św. Rafała Kalinowskiego  ze swoją wychowawczynią.
Pierwszaki zapoznały się z działalnością biblioteki, poznały zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Rozmawiały o tym, jak należy obchodzić się z książkami, by jak najdłużej ładnie wyglądały i służyły czytelnikom. Uczniowie wzięli udział w zabawach sprawdzających znajomość bajek. W tej kwestii okazali się prawdziwymi ekspertami i prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania. Razem z uczniami czytaliśmy bajkę J. Tuwima „Rzepka“, w której każdy pierwszak musiał przedstawić danego bohatera z bajki. Po czytaniu bajek uczniowie wzięli się do roboty, każdy wykonał sobie jesienny lampion z kolorowych liści.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych..